Založení účtu na GitHubu


Založení účtu na GitHubu logo GitHubu

Pokud již máš účet na Github.com, do kterého se umíš přes webový prohlížeč přihlásit, tak můžeš následující kroky přeskočit.

 1. V případě, že účet ještě nemáš, jdi na adresu https://github.com/ a v pravém horním rohu zvol možnost registrovat se (Sign up).

  registrovat se

 2. V následujícím kroku tě interaktivní průvodce registrací vyzve k zadání tvé e-mailové adresy (Enter your email). Zadej adresu, kterou si pamatuješ, běžně používáš. Pokud ji později zapomeneš, můžeš přijít o zazálohovanou práci.

  e-mail

 3. Po zadání adresy pokračuj zeleným tlačítkem (Continue).

  continue

 4. Dále vymysli silné heslo, které si budeš pamatovat nebo si ho ulož do správce hesel, pokud nějaký používáš. Pokračuj zeleným tlačítkem.

  heslo

 5. Vymysli si unikátní uživatelské jméno. Toho jméno uvidí i ostatní uživatelé. Pro přehlednost můžeš použít kombinaci jména a příjmení. Například AdelaRychla nebo AdelaRychla007.

  uživatelské jméno

 6. Produktová oznámení e-mailem můžeš klidně odmítnout. Napiš n a pokračuj zeleným tlačítkem. Nemusíš se bát, že přijdeš důležité informace.

  oznámení

 7. V další kroku vyřeš hádanku, aby si GitHub ověřil, že jsi člověk.

  hádanka

 8. Potvrď vytvoření účtu tlačítkem (Create account).

  vytvořit účet

 9. Přepiš ověřovací kód, který ti dorazil na e-mail.

  kód

 10. Následující dotazník klidně přeskoč odkazem v dolní části stránky (Skip personalization).

  přeskočit

 11. Výborně. Máš hotovo. Tvůj účet si můžeš kdykoliv doupravit ze stránky github.com kliknutím na tvé uživatelské kolečko v pravém horním rohu po rozkliknutí v záložce nastavení (Settings).

  uživatel